Vánoční hokej na Štěpána: Berani prohráli se silným Hradcem Králové

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 35. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě s týmem Mountfield HK Hradec Králové 2:5 a po předvánoční nadílce z Ostravy zůstali a Štěpána tentokrát bez bodů. Druhý celek extraligové tabulky rozhodl o výhře během úvodní třetiny, kdy třemi přesnými zásahy vyhnal gólmana Libora Kašíka z brány. Berani nevyužili v úvodu dlouhou přesilovku pět na tři v délce 87 vteřin. Východočeši byli produktivní a ve druhé třetině přidali další gól. Svěřenci Luboše Jenáčka zkorigovali nepříznivý stav až v závěru zápasu dvěma brankami, nicméně si doma připsali již třináctou prohru v sezoně. Mountfield výhrou potvrdil roli druhého nejlepšího extraligového týmu na soupeřově ledě. Góly dali Vladimir Michasenok a Pavel Kubiš. Zlín hraje v úterý 28. prosince na ledě Liberce.
35.kolo, ne 26.12.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
Mountfield HK
2:5
(0:3, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. min Michasenok (M. Novotný), 53. Kubiš (Gazda) - 12. Oksanen (Šalda, McCormack), 14. Lalancette (Lamper, Kevin Klíma), 20. Kevin Klíma (Orsava, McCormack), 23. Smoleňák (Oksanen, Blain), 52. R. Pilař. Rozhodčí: Pešina, Pilný - Hynek, Ganger. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 22:29. Zblokované střely: 14:19. Hity: 7:4. Vhazování: 30/65 (46%) - 35/65 (54%). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

Kašík (od 21. min Huf) - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Honejsek, Kubiš (C) - Michasenok, R. Veselý, Zabusovs - Vopelka, P. Sedláček (A), Frömel - Fryšara, Karafiát, Flynn. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Šalda -Oksanen, Lalancette, Smoleňák (C) - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lev (A), Lamper - Orsava, P. Koukal, Pilař - Štohanzl. Trenéři: T. Martinec, Čihák, P. Svoboda.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Vladimir Michasenok - Kevin Klíma.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Pokud proti kvalitnímu týmu jako je Hradec Králové nevyužijete přesilovku pět na tři, nejdete do vedení a naopak inkasujete, je to velmi těžké. Hradec má špičkový tým, hraje výborný hokej a má k dispozici rozdílové hráče. Ti svou roli potvrdili při rovnovážném stavu a v přesilových hrách. My jsme si v početní výhodě vůbec nepomohli, góly jsme nedali. Na druhou stranu jsem rád, že kluci bojovali až do konce. Dali jsme poté dvě pěkné branky a musíme se chytat i maličkostí. Nezabalili jsme to, zkrátka jsme chtěli vyhrát třetí třetinu, což se nám podařilo. I takové dílčí úspěchy je potřeba ocenit. Hradec byl nad naše síly a zaslouženě vyhrál."

Ladislav Čihák (asistent trenéra Mountfield HK Hradec Králové): "Gólově se nám povedla první třetina, kde jsme Zlínu odskočili. Měli jsme tam pár momentů, kdy jsme trošičku chybovali, nezajistili jsme si hru třetím hráčem. Zlín byl poté nebezpečný v protiútocích, naštěstí je neproměňoval. V kabině jsme si řekli, že se toho musíme vyvarovat, neboť i za stavu 4:0 to bylo nebezpečné. Zápas se poté trochu zdramatizoval po naší chybě v obranném pásmu. Celkově jsme odehráli solidní utkání a jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Teď se soustředíme na dalšího soupeře."